Sport 12.07.2021.

DO POBJEDE NAD ENGLEZIMA SA 11 METARA: Italijani šampioni Evrope

Fudbaleri Italije novi su šampioni Evrope pošto su nakon boljeg izvođenja penala savladali Englesku sa 3:2, pošto je nakon 120 minuta rezultat bio 1:1.

Turnir koji je počeo 11. juna utakmicom između Turske i Italije na Olimpiku u Rimu, nakon ukupno 50 utakmica u 11 gradova zatvoriće duelom fudbaleri upravo „azura“ i nominalnog gosta, ali zapravo selekcije koja će imati ogromnu podršku sa tribina – „gordog albiona“, prenosi nova.rs.

Italijani su do finala stigli zahvaljujući pobedama nad Turskom (3:0), Švajcarskom (3:0) i Velsom (1:0) u grupi, potom su u osmini finala posle produžetka „preskočili“ Austriju sa 2:1, istim rezultatom nakon 90 minuta su bili bolji od Belgije, dok su nakon 90 minuta borbe protiv Španije bili prinuđeni da put ka finalu trasiraju kroz penale.

Sa druge strane, Engleska je sa 1:0 pobedila Hrvatsku, potom je remizirala sa Škotskom bez golova, a u trećoj rundi „preksočila“ Češku minimalnim rezultatom, nakon čega su usledile pobede nad Nemačkom 2:0, Ukrajinom 4:0, te Danskom 2:1.

Italiji je ovo bilo treće finale, od čega su jednom osvojili pehar prvaka Evrope 1968. godine, dok je Engleska po prvi put uspela da dođe do finala.