Sport 18.01.2016.

Ðoković rutinski do pobjede na startu Australijan opena

djokovic
Najbolji teniser svijeta Novak Ðoković započeo je odbranu titule na Australijan openu pobjedom nad Hjon Čungom iz Južne Koreje, zabilježivši rutinsku pobjedu u tri seta – 6:3, 6:2, 6:4.

U meču koji je trajao nepuna dva sata, kakav takav otpor Čung je pružio jedino u prvom setu u kome je uspio da dođe i do brejka.

Novak je za talentovanog 19-godišnjeg tenisera bio ipak “preveliki zalogaj”, pa je Novak zabilježio još jednu ubjedljivu pobjedu, prenio je RTS.

Za raziku od prvog seta u kome je griješio, Ðoković je drugi set dobio ubjedljivo sa 6:2, dok je u trećem igrao onoliko koliko mu je bilo potrebno za pobjedu.

Petostruki osvajač Australijan opena, prvi teniser svijeta Ðoković, u drugom kolu igraće sa pobjednikom meča Kventin Halis (Francuska) – Ivan Dodig (Hrvatska).

Ðoković se nalazi u istom duelu kostura kao i Švajcarac Rodžer Federer, pa je njihov potencijalni duel moguć u polufinalu turnira.

Prvi grend slem turnir u sezoni, Otvoreno prvenstvo Australije, igraće se od 18. do 31. januara u Melburnu.