Sport 15.05.2016.

Đoković savladao Nišiikorija, u finalu Rima čeka ga Marej

djokovic-rim

Najbolji teniser svijeta Novak Đoković iz Srbije savladao je Keija Nišikorija sa 2:1 u setovima (2:6, 6:4, 7:6 /7:5/) i plasirao se u finale Mastersa u Rimu.

Meč je trajao tri sata i četiri minute što pokazuje kakva se borba vodila na terenu. Đoković je u prvom setu imao problema sa zglobom i izgubio je set sa 6:2, ali se uspio vratiti i na kraju odnijeti pobjedu.

U drugom setu gledaoci su vidjeli smo jedan brejk i to kada je Đoković kod rezultata 5:4 napravio brejk za 1:1 u setovima. Treći set bio je pogotovo težak i odlučen je u tie-brejku gdje je popularni Nole bio bolji sa 7:5.

Đoković će u finalu igrati protiv Britanca Endija Marija, a meč je na rasporedu u nedjelju. Ova dva tenisera do sada su odigrala 32 meča i uspješniji je Đoković sa 23 pobjede.