Sport 25.01.2022.

DOMINACIJA TENISERA IZ SRPSKE: Boloban i Kovačević najbolji u konkurenciji do 14 godina

Teniseri iz Republike Srpske nastavili su sa dominacijom na turnirima iz Kalendara Teniskog saveza BiH, a u konkurenciji do 14 godina dva turnira su osvojili Ian Boloban.

Ian Boloban, teniser Borca iz Banjaluke pobjednik je prvenstva Republike Srpske u muškoj konkurenciji do 14 godina koje je održano u Banjaluci dok je Tea Kovačević iz Gradiške osvojila Prvensvo Federacije BiH u Sarajevu.

Boloban je u finalu pobijedio Amira Škrielja (TK Gem) sa 2:1 (5:7, 7:5, 6:2) dok je u polufinalu savladao Nemanju Todorića sa 6:4, 6:0.

Tea Kovačević je u finalu bila bolja od teniserke TK Bosne sa 2:1 (6:3, 3:6, 6:1), a do finala, iako u konkurenciji starijih djevojčica, Tea nije izgubila nijedan set, prepustila je svojim protivnicama samo šest gemova.