Sport 13.10.2022.

Dron ometao početak utakmice, golman odlučio da mu “presudi”

Utakmica u švedskoj Superetan ligi, drugoj u rangu fudbalskih takmičenja, privukla je pažnju medija zbog drona koji je nadlijetao teren u Halmstadu i izazvao odlaganje početka meča. Golman gostujućeg tima Ergrite iz Geteborga odlučio je da preuzme stvar u svoje ruke.

Početak utakmice između Halmstada i Ergritea u Superetan ligi u Švedskoj odložen je pošto je neidentifikovani dron nadlijetao igralište na jugu Švedske.

Pošto nije bilo izvjesno kada će početi meč, golman Ergritea Robin Valinder odlučio je da preuzme stvar u svoje ruke.

Valinder je uzeo loptu i gađao dron koji se nalazio iznad njegovog gola.

Dron je ubrzo odletio i utakmica je počela.

Čini se da je adrenalin sa početka susreta držao Valindera i ostatak Ergritea i tokom utakmice. Nakon što su domaćini postigli dva gola u prvom poluvremenu, gosti su u drugom dijelu susreta uspjeli da izjednače, a četiri minuta pred kraj i da preokrenu rezultat i pobijede sa 3:2.

Valinder je rekao da mu je bilo krivo što je oborio dron, ali i otkrio razlog zbog čega se tako osjećao.

“Nisam znao da je neko iz naše ekipe dronom snimao jedanaesterac, pa je bilo malo neprijatno“, rekao je Robin Valinder za švedske medije, prenosi RTS.

Oznake: dron, Švedska, utakmica