Sport 23.01.2020.

DRUGI TRIJUMF ORLOVA Tripl-dabl Ristićeve

Košarkašice Orlova pobijedile su Trešnjevku iz Zagreba rezultatom 76:55 (20:20,11:9,20:11,25:15) u 14. kolu WABA lige.

Nakon neizvjesnog prvog poluvremena Orlovi su u nastavak ušli sa dva poena viška (31:29). U drugom poluvremenu domaći tim je zaigrao još kvalitetnije, prije svega u odbrani pa su na ulazku u udlučujuću dionicu Banjalučanke imale dvocifrenmu prednost (51:40). U četvrtoj četvrtini Orlovi su nastavili dominaciju pa su došli do ubjedljive pobjede.

U ekipi Orlova najbolja je bila Marina Ristić, koja je zabiježila tripl dabl učinak. Postigla je 17 poena, 10 skokova i 13 asistencija. Identičan poenterski učinak od 17 poena su imale Tamara Rajić i Vanja Vasilić, dok je Dragana Svitlica ubacila 12 poena.

Nakon ovog, drugog trijumfa u sezoni, Orlovi su pretposljednji na tabeli sa 16 bodova dok je Trešnjevka na začelju sa bodom manje.