Sport 26.04.2021.

DUEL BANJALUČANKI ZA ŠAMPIONA BIH: Košarkašicama Orlova prvi meč sa Feniksom

Košarkašice Orlova povele su finalnoj seriji plej-ofa za prvaka BiH protiv ekipe Feniksa sa 1:0.

Prva utakmica finala pripala je formalno domaćim košarkašicama koje su napravile veliki preokret, okrenule su minus 14 i savladale gradskog rivala sa 68:56. Sada se nalaze dva koraka od istorijske titule, pišu Nezavisne.

Nakon prve dionice koja je završena neriješenim rezultatom (11:11), pulenke Darka Kosića su odigrale sjajan drugi period, te su poluvrijeme su otišle sa vodstvom od 37:23. Tada se činilo da će Feniks mirno privesti meč kraju, ali u n nastavku domaće startu treće četvrtine prave seriju od 9:0 i vraćaju se igru (32:37). Feniks je poentirao tek poslije pet minuta igre. Izabranice Dragane Svitlice su nastavile da igraju kao u transu, te su došle do potpunog preokreta (43:39). To je bila nevjerovatna serija od 20:2. U posljednjih 10 minuta ušlo se pri rezultatu 49:48 za Orlove.

“Orlice“ su i u posljednjoj četvrtini nastavile gdje su stale u trećoj, napravile su novu nevjerovatnu seriju od 17:0, te na kraju došle do velike i ubjedljive pobjede. U pobjedničkom timu najviše su pokazale Anđela Gligić sa 21 poenom, Dragana Domuzin je dodala 19 poena uz 8 skokova. Dvocifrne su bile Milina Mišeljić (11) i Tamara Rajić (10). U redovima Feniksa koje su odigralo očajno drugo poluvrijeme istakle su se Nikolina Džebo (11 poena, 10 skokova), Milica Inđić (12), Nikolina Babić (11) i Patricia Bura (10 poena, 12 skokova).

Drugi susret igra se već u srijedu, a koja ekipa prva stigne do tri pobjede osvojiće šampionsku titulu.