Sport 16.09.2022.

DUEL BEZ POBJEDNIKA: Partizan remizirao sa Nicom

Fudbaleri Partizana sastali su se u četvrtak uveče sa Nicom u 2. kolu Lige konferencija, a srpski tim je pružio jak otpor renomiranom protivniku. Pred nešto više od 9.000 navijača odigran je duel bez pobjednika 1:1.

Nije dobro počelo po Partizan. Već u drugom minutu lijevi bek gostiju iskoristio je napad po boku i uspavanu reakciju odbrane “parnog valjka” i izgubljenu loptu Markovića da zatrese mrežu već u prvom napadu Nice.

Igrač koji je pojačao francuski klub ovog ljeta iz Fulama odloženu loptu Laborda je iskoristio da iz srca šesnaesterca uputi neodbranjiv udarac desnom, slabijom nogom i naplati lošu reakciju odbrane crno-bijelih.

Nakon gola probudio se domaći sastav. Dva napada pokušali su crno-bijeli da organizuju preko Rikarda, a odbrana je dobro reagovala. Evidentno je bilo da su gosti skautirali sastav iz Humske, te su dobro markirali Gomeša tokom cijelog meča, pišu novosti.rs.

Iako su kontrolisali posed gosti ozbiljnu priliku čekali su sve do 26. minuta. Izbjegao je Labord ofsajd zamku i potom pored Markovića uputio udarac sa oko pet metara. Odličan pokušaj zaustavio je golman domaćih. Dva minuta kasnije Dante je pokušao nakon prekida, Popović još jednom siguran.

Fantastičnu priliku da izjednači imao je Partizan u 44. minutu. Odbijena lopta poslije udarca Rikarda stigla je do Natha koji je uputio udarac sa oko 13 metara. Šmajhel je već bio savladan, ali je loptu na putu do mreže i već viđeni gol zaustavio alžirski bek Jusuf Atal, ostalo je 1:0 na poluvremenu.

Probao je Pepe da šutira iz prekida u 54. minutu, a pokušaj bivšeg fudbalera Reala i Arsenala otišao je daleko preko gola domaćih. Ipak, u 60. minutu erupcija oduševljenja domaće publike.

Kroz brzu tranziciju i niz odličnih dodavanja Partizan je kreirao priliku koju je na dodavanje Natha Dijabate pretočio u izjednačenje. Dočekao je loptu na desnoj strani i neodbranjivo je plasirao u dalji ugao.

Uslijedio je potom novi napad u kojem je Andrade mučio odbranu, uspeli su da se odbrane gosti, a potom još jednom u 70. minutu uzbuđenje. Proigrao je Dijabate Gomeša, a on sa desetak metara uspio je da promaši nepromašivo.

Ofanzivno je do kraja zaigrao Partizan, djelovalo je da puleni Gordana Petrića žele sva tri boda, a čak su u momentima natjerali rivala da se u potpunosti povuče na svoju polovinu, međutim, mreže su mirovale.

Oznake: FK Partizan