Sport 28.07.2020.

DUEL NA MARAKANI: Zvezda u prijateljskom meču bez publike savladala Borac

ČITANJE: 1 minuta

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Borac iz Banjaluke 3:0 u generalnoj probi pred početak Superlige Srbije.

Izabranici Dejana Stankovića odigrali su dobru utakmicu i u dobrom raspoloženju čekaju start srpskog šampionata.

Crveno-bele su do trijumfa predvodili Spiridonović, Nikolić i Radulović, prenosi B92.

Zvezda je do prednosti došla u 15. minutu kada je Ivanić uposlio Spiridonovića, a novi fudbaler ekipe iz Ljutice Bogdana sa 11 metara rutinski savladao golmana.

Do poluvremena nije bilo golova i crveno-beli su na pauzu otišli sa minimalnom prednošću.

Stanković je na poluvremenu napravio jednu promenu, pa je na teren ušao Vulić umesto Kataija. Upravo je Vulić pokrenuo akciju iz koje je malo falilo da Tomane postigne pogodak u 47. minutu.

Fudbaleri Zvezde udvostručili su prednost u 54. minutu posle fenomenalnog poteza Veljka Nikolića. Kombinovali su on i Spiridonović, a vezista rođen 1999. je posle sjajne finte “lažnjaka” pogodio rašlje gola koji čuva Pavlović.

Tačku na meč prelepim potezom stavio je mladi Radulović. Igrao se 89. minut kada je talentovani krilni napadač izašao pred golmana gostiju i rutinski “bocnuo” loptu za konačnih 3:0.

Superliga kreće u petak, a Zvezda u prvom kolu u subotu igra protiv Novog Pazara.

Crvena zvezda – Borac (BL) 3:0 (1:0)