Sport 30.03.2021.

DVA GOLA MITROVIĆA: Fudbaleri Srbije savladali Azerbejdžan u gostima

Fudbalska reprezentacija Srbije savladala je kao gost Azerbejdžan (1:2), u meču trećeg kola kvalifikacija za odlazak na Mundijal u Kataru.

Martovski prozor Srbija je zatvorila sa sedam bodova iz tri meča, što je svakako rezultat koji podgrijava nadu da će izabranici selektora Dragana Stojkovića Piksija direktno u Katar na Svjetski šampionat, prenosi RTRS.

Aleksandar Mitrović nastavio je seriju pogodaka, došao je i do 41. u dresu “orlova”, a mrežu domaćina načeo je u 15. minutu, lijepim udarcem sa vrha šesnaesterca na sjajnu asistenciju Tadića.

Domaćin je imao dobru priliku da izjednači nakon uspavane rekacije odbrane Srbije, ali je Rajković sjajno intervenisao sačuvavši svoju mrežu.

Ipak u nastavku meča Azerbejdžan dolazi do izjednačenja, i to iz kaznenog udarca u 58. minutu, koji je skrivio , a siguran realizator za 1:1 bio je Mahmudov.

A onda u 80. minutu nova majstorija Mitrovića, razoran udarac sa 18 metara na asistenciju Milinkovića – Savića, i to je 2:1 za Srbiju.

Stvorila je Srbija još nekoliko prilika, igralo se otvoreno, i domaćini su zaprijetili opasno, ali odbrana Srbije ovaj put bila je na visini, i iz Bakua se vraća sa tri planirana, ali teškom mukom osvojena boda. Svi se nadaju da će i ostali rivali imati teško gostovanje

U prva dva susreta Srbija je savladala Irsku (3:2) i igrala neriješeno sa Portugalom (2:2).