Sport 10.08.2021.

ELIMINISANI U MOLDAVIJI: Zvezda poražena od Šerifa, umjesto LŠ pokušaće u Ligu Evrope

Fudbaleri Crvene zvezde eliminisani su iz kvalifikacija za Ligu šampiona. Šerif je slavio sa 1:0 u Tiraspolju (1:1 u prvom meču), pa će nastaviti svoj san o plasmanu u evropsku elitu.

Zvezda će put nastaviti u kvalifikacijama za Ligu Evrope, a igraće u plej-ofu protiv poraženog iz meča Jang Bojs – Kluž, prenosi nova.rs.

Nikada do sada Šerif nije igrao u grupnoj fazi Ligi šampiona, a najbliži su bili pre 10 godina kada su poraženi u plej-ofu od Bazela (ukupno 4:0).

Zvezda nije imala mnogo šansi, imala je pravi festival šuteva sa distance, ali retko koji je ozbiljnije namučio golmana Atanasijadisa.

Zapravo u prvom poluvremenu je Zvezda do prvog šuta u okvir gola stigla tek u završnici poluvremena preko Filipa Falka, a gotovo u sledećem napadu je usledio šok gol. Pogodio je Arboleda nakon uigrane akcije iz prekida. Glavom je matirao Borjana kog je uhvatio u raskoraku, a taj gol je bio presudan.

Zvezda je najbolju šansu imala preko Mirka Ivanića koji je sredinom drugog dela pucao direktno u golmana rivala. Zvezda je do kraja susreta uglavnom pokušavala sa distance, ali ti pokušaji nisu doneli promenu rezultata.

Crveno-beli nisu uspevali da povežu više od tri, četiri dobra dodavanja, a čak i kada bi se našli u završnici igrači su neretko brzali.

Katai, Ivanić, Falko, Srnić, Nikolić, Sanogo, svi su šutirali visoko preko prečke.

Šerif – Crvena zvezda 1:0 (Arboleda 45+2)

Stadion: Stadion Šerifa. Sudija: Feliks Zvajer (Nemačka).

Šerif: Atanasijadis, Žulijen, Arboleda, Dulanto, Kristijano, Ado, Til, Traore, Kolovos, Luvanor, Kastanjeda.

Zvezda: Borjan, Dragović, Degenek, Gajić, Rodić, Sanogo, Ivanić, Srnić, Falko, Katai, Dioni.