Sport 04.12.2022.

Engleska lako protiv Senegala do četvrtfinala Svjetskog prvenstva

Fudbaleri Engleske pobijedili su Senegal 3:0 u osmini finala Svjetskog prvenstva u Kataru.

Ovom pobjedom, Englezi su se plasirali u četvrtfinale gdje će se sastati sa aktuelnim svjetskim prvakom Francuskom, koja je ranije danas savladala Poljsku.

“Gordi Albion” je dosta dobro ušao u meč i sam početak je išao u njihovu korist, s obzirom da su više puta došli do šesnaesterca protivnika, prenose Nezavisne.

Senegal svakako nije bio postavio igru kao da će da se brani, već sa namjerom da se nadigravaju. Čak je u prvih 30 minuta meča pokazao da je ozbiljna ekipa, sa par prijetnji po gol Pikforda.

Ipak, Engleska je uspjela da dođe do vođstva u 39. minuti, a strijelac je bio Henderson, nakon sjajnog prodora i asistencije Belingema. Do kraja poluvremena, odnosno u sudijskoj nadoknadi, “Gordi Albion” uspio je da udvostruči prednost nakon sjajne kontre. Belingem je pokrenuo napad, dodao Fodena, koji je proslijedio Kejnu, koji je rutinski savladao Mendija.

Za konačnih 3:0 “Gordi Albiona” rutinski je pogodio Saka u 57. minuti, nakon odličnog proigravanja i ubacivanja Fodena.