Sport 26.10.2023.

EVROLIGA: Košarkaši Partizana pobijedili Crvenu zvezdu nakon preokreta

Košarkaši Partizana zabeležili su pobedu protiv „večitog rivala“, ekipe Crvene zvezde, rezultatom 88:86 u petom kolu Evrolige.

Crno-beli su došli do trijumfa posle preokreta, mada su igrači Zvezde jako slabo šutirali bacanja u finišu susreta i to je kumovalo njihovom novom evropskom porazu.

Partizan je sjajno otvorio utakmicu povevši sa 17:2, ali su „crveno-beli“ brzo odgovorili i smanjili rezultat na 20:13.

Pre svega je redove gostiju povezao plej Miloš Teodosić koji je ušao sa klupe, Zvezda je bolje zaigrala u napadu i upravo njegovom trojkom dva minuta pre kraja je došla do 20:13.

Ipak crno-beli su otišli sa plus 9 na odmor između dve četvrtine pošto je poene postigao Zek Ledej iz veoma teške pozicije.

U drugoj četvrtini izabranici Janisa Sferopulosa bili su mnogo bolji rival i na poluvreme se otišlo u egalu – 42:42.

Zvezda je odigrala maestralno u trećoj četvrtini, sve je bilo na njihovoj strani, odbrana, ofanzivni skok i šut iz daljine, a posebnoj je briljirao plej Jago Dos Santos koji je pogodio dve daleke trojke za vođstvo svoje ekipe 60:50.

Na kraju treće deonice crveno-beli su imali +12 – 65:53, zahvaljujući pet vezanih poena Rokasa Gedraitisa u smiraj trećeg kvartala.

Ipak u poslednjoj deonici zablistao je Aleksa Avramović koji je postigao 12 od ukupno 14 poena i režirao preokret crno-belih koji su na šest minuta do kraja utakmice gubili sa 11 poena razlike.

Uz njega su istupili Pi Džej Doužir i Alen Smajlagić, a Aerikanac je posebno pogodio važnu trojku za crno-bele za vođstvo 80:79 u finišu susreta.

Sa druge strane, tragičari su bili Nejpir i Teodosić koji su u poslednjim minutima utakmice kombinovano promašili četiri slobodna bacanja.

U ponedeljak se igra novi večiti derbi u okviru ABA lige, a sledeće nedelje u Evroligi crno-beli gostuju Baskoniji, dok se crveno-beli sastaju sa Bajernom kod kuće, prenosi Danas.

Oznake: KK Partizan