Sport 13.10.2022.

Ferencvaroš pobijedio Zvezdu, crveno-bijele čeka težak posao u posljednja dva kola

Crvena zvezda je poražena od Ferencvaroša u Budimpešti, pa je posle četvrtog kola Lige Evrope u nezadivnom položaju, na začelju tabele, sada već sa drastično manjim šansama da se domogne osmine finala drugog po rangu evropskog klupskog takmičenja.

Jeste da je posle ubedljivog trijumfa Trabzona nad Monakom (4:0) i dalje sve u rukama crveno-belih, koji bi najverovatnije sa dva trijumfa prošli dalje. Ali, to je mnogo lakše reći nego učiniti, protiv Monaka u gostima i sve boljeg Trabzona na stadionu “Rajko Mitić”. Podsetimo, i treće mesto donosi evropsko proleće, nastavak takmičenja u nokaut fazi Lige konferencije… Uglavnom, biće vremena za kalkulacije.

Činjenica je da Crvena zvezda nije odigrala ni približno dobar meč kao pre nedelju dana u Beogradu. Činjenica je da šef struke Miloš Milojević, koji je taj meč spremio za desetku, sada nije položio ispit. Da jeste, ne bi Ferencvaroš ličio na tim koji je više želeo pobedu… Treba i to naglasiti, i tim koji je imao dosta sreće u pojedinim momentima, posebno u drugoj polovini drugog poluvremena, kad su Beograđani imali inicijativu.

Mađari su na kraju zasluženo slavili, iako nisu blistali. Poveli su u 24. minutu, kad je Zakariasen iskoristio lošu reakciju odbrane Crvene zvezde – 1:0, Norvežanin je pogodio i u Beogradu. Protraćio je olako šampion Srbije prvih 45 minuta, ispostavilo se da ih je to skupo koštalo. Protraćio, s obzirom na to da u prvom poluvremenu kao da nije igrao fudbal, protiv ekipe od koje je očigledno kvalitetniji.

U drugom poluvremenu Zvezda nije imala šta da izgubi, zaigrala je mnogo hrabrije i imaće za čim da žali. Već u 46. minutu poništen je pogodak Pešića, koji je fantastično pogodio sa 17 metara, ali je prethodno igrao rukom.

Ipak, Zvezda je izjednačila preko ubedljivo najboljeg pojedinca u svojim redovima u Budimpešti, novopečenog reprezentativca Srbije Stefana Mitrovića, koji je u 55. minutu fantastično završio kontru, Dibus je bio nemoćan – 1:1.

Ali, u Evropi se greške ne praštaju. Posle kornera u 61. minutu sami Emaje je olako nadskočio u tim momentima očajne Gobeljića i Rodića i glavom je poslao loptu u Borjanovu mrežu. Do kraja meča, Zvezda je bila dominantna, imala je nekoliko prilika, mnoštvo kornera, ali se rezultat nije menjao. Najbolju priliku propustio je Mitrović, pa će Zvezda morati da se “vadi” u poslednja dva meča u grupi, prenosi N1.