“KORONA PARTI” U SARAJEVU: Svi kažnjeni sa po 500 KM
Iz Ministarstva unutrašnjih poslova Kantona Sarajevo sinoć je potvrđeno da je restoran Golf Klub zatvoren nakon privatne zabave uprkos mjerama zabrane.
Kako je potvrđeno, 16 osoba koje su učestovale na fešti povodom rođendana biće sankcionisano. Restoran je nakon višesatne privatne zabave zatvoren u 22:45 sati.
Nakon što je video na kojem se vide estradne ličnosti, političari, te osobe iz javnog i kulturnog života procurio u javnost “zahvaljujući” jednoj od prisutnih, na mjesto događaja odmah se uputila sarajevska policija.
Uslijedile su reakcije građana na ovaj skandalozan čin osoba od kojih se očekuje da budu primjer u vrijeme pandemije.
U restoranu su sinoć bili, između ostalih, estradne ličnosti kao što su Hari Varešanović, Semir Cerić Koke, Šerif Konjević, Halid Bešlić, ali i ministar u Savjetu ministara Staša Košarac i mnogi drugi.
Uprkos činjenici da su na snazi zabrane okupljanja, rada ugostiteljskih objekata, na ovoj privatnoj zabavi nisu se poštovale ni mjere distance između osoba, kao ni mjere nošenja maski i rukavica.
Povod za feštu bio je, kako nezvanično saznajemo, rođendan jednog sarajevskog doktora.
https://www.youtube.com/watch?v=6Ke97uiaRHc&feature=emb_logo
Hirurgu Jusufu Šabanoviću prijeti suspenzija zbog korona-derneka povodom njegovog rođendana
Hirurgu Jusufu Šabanoviću prijeti suspenzija zbog korona-derneka koji je organizovan povodom njegovog rođendana, saznaje Klix.ba.
Sasvim je jasno da je šef Klinike za abdominalnu i opštu hirurgiju na KCUS-u svojim postupkom prekršio propisane mjere i ugrozio život i zdravlje uposlenika i pacijenata KCUS-a jer je zabava u Golf Klubu organizovana uprkos epidemiji koronavirusa i preporukama nadležnih institucija da se poštuje socijalna distanca, da se ne okuplja veliki broj ljudi i da se nose zaštitne maske. Ono što se sinoć desilo bez za svaku je osudu, posebno jer je Šabanović ljekar koji bi trebao biti primjer ostalima.
Dekan Veterinarskog fakulteta se pokajao zbog derneka: Izvinjavam se zbog ispada
Član Naučnog tijela za praćenje i analizu situacije izazvane koronavirusom u Kantonu Sarajevo i dekan Veterinarskog fakulteta, Nihad Fejzić, uputio je javno izvinjenje jer je prisustvovao korona-derneku u Golf Klubu u Sarajevu.
Fejzić se kratko obratio putem Facebooka, nazivajući svoj postupak ispadom.
“Dragi prijatelji, izvinjavam se svima zbog večerašnjeg ispada. Bio sam s prijateljima nakon dužeg vremena, našem dobrom prijatelju na rođendanu i svi ćemo snositi sankcije. Žao mi je zbog neprijatnosti koju ste osjetili”, napisao je Fejzić.
Njegova objava je izazvala brojne komentare, a većina njih je osuđujuća.
Njegov potez je za svaku osudu posebno kada se uzme u obzir da je član stručnog tijela koje savjetuje Ministarstvo zdravstva Kantona Sarajevo i Krizni štab Ministarstva tokom pandemije izazvane novim koronavirusom (2019-nCoV). Inače, ovo naučno tijelo čine eminentni stručnjaci iz oblasti mikrobiologije, virusologije, genetike, epidemiologije i infektologije. Jedan od njih sinoć je odlučio prekršiti sve mjere kako bi se zabavio.
Staša Košarac o korona-derneku: Došao sam čestitati rođendan prijatelju, nisam dugo ostao
Dodao je da nije znao da će u objektu biti puno ljudi, niti ko će sve prisustvovati.
“Došao sam da čestitam rođendan prijatelju, sjeo i popio piće. Nisam se dugo ni zadržao. Razumijem sve, postoje sankcije i neka je policija odradila svoj posao”, poručio je Košarac.
Da li će Košarac snositi određene sankcije i u SNSD-u zbog kršenja zakona, ostaje da se vidi.
Hirurgu Jusufu Šabanoviću, kako saznaje Klix.ba, sada prijeti suspenzija zbog korona-derneka koji je u Sarajevu organizovan povodom njegovog rođendana.
Ismir Jusko: Svi učesnici zabave u Sarajevu kažnjeni po 500 KM
Ismir Jusko, ministar MUP-a KS rekao je sinoć za “Avaz” da je ostao zaprepašten informacijama o “korona-partiju” i da je odmah tražio od policijskog komesara da pošalje policiju da se prekine ova zabava.
Kako nam je rekao, svim učesnicima zabave na licu mjesta izdati su prekršajni nalozi od 500 maraka dok gazdi objekta prijeti kazna od 2.000 do 10.000 KM.
– Ovo je zaista nevjerovatno. Kada je pola miliona građana bukvalno mjesecima pod mjerama, kada penzioneri i djeca 45 dana ne mogu normalno da izlaze, da se kreću, neko se sjeti da organizuje zabavu. Ovo je za nepovjerovati. Zaista nemam riječi. Najgore od svega je što su na ovoj zabavi bile osobe koje nam u medijima drže predavanja šta da radimo i kako da se ponašamo. Sramota. Pogazili su sve postulate profesije – rekao nam je ministar Jusko.
(N1, Klix, Avaz)
Oznake: Staša Košarac
Detalji akcije ”Kandidat”: Uhapšeni članovi komisije, među njima i Miloš Radonjić