Sport 18.10.2023.

FIBA LIGA ŠAMPIONA: Igokea nakon produžetka poražena od Tofaša

ČITANJE: 1 minuta

Košarkaši Igokee poraženi su od turskog kluba Tofaš nakon produžetka rezultatom 104:102 u prvom kolu grupne faze Lige šampiona.

Nisu dobro domaći otvorili utakmicu, pa je gostujući tim veoma rano stekao dvocifrenu prednost. Loše je Igokea odigrala prvo poluvrijeme, a nivo igre podigli su u nastavku.

Nekoliko puta tim Vladimira Jovanovića prilazio je na poen zaostatka, ali je Tofaš svaki put uspijevao da sačuva prednost.

Na 15 sekundi prije kraja imali su i šest poena razlike, međutim Igosi se nisu predavali i poenima Stefana Mudija sa slobodnih bacanja meč su odveli u produžetak.

U dodatnih pet minuta ipak su se bolje snašli gosti koji su tako došli do pobjede. Igokea je imala i posljednji napad za izjednačenje ili pobjedu, ali je dodavanje Nemanje Gordića za Zorana Nikolića bilo neprecizno.

Goste je do pobjede predvodio sjajni Kejleb Houmsli sa 29 poena, dok je za Igokeu Stefan Mudi ubacio 23.

Aleksandrovčani nemaju previše vremena za odmor pošto ih već u neđelju u Laktaše stiže Cedevita-Olimpija u okviru četvrtog kola ABA lige.

Naredni rival u FIBA Ligi šampiona im je Mursija 1. novembra, prenosi ATV.