Sport 02.11.2022.

FIBA LIGA ŠAMPIONA: Igokea nije uspjela da savlada Bilbao, klub bodrio i Dodik

Košarkaši Igokee nisu uspjeli da dođu do druge pobjede ove sezone u Ligi šampiona i u trećem kolu poraženi su na svom terenu od Bilbaa rezultatom 80:85.

Veliki broj promašenih slobodnih bacanja odnio je pobjedu četi Dragana Bajića koji su pogodili sedam od 18 penala pa sada imaju dva poraza u grupi.

Prvo poluvrijeme donijelo je trojkaški obračun dva tima. Domaćin je u prvih 20 minuta pogodio sedam trojki iz 14 pokušaja, ali su gosti bili još ubjedljiviji sa deset pogođenih šuteva van linije 6,75 metara iz 20 pokušaja.

Antabija Voler bio je na učinku 5/6, a na drugoj strani Ignasio Rosa 6/7.

Poslije dobrog prvog poluvremena u trećem periodu došlo je do pada u igri domaćeg tima.

Kod izabranika Dragana Bajića osjetio se umor od napornog meča sa Crvenom zvezdom koji je igran na istom parketu samo 48 časova ranije.

Ujedno, Bajić je bio lišen pomoći tri igrača, Darka Talića koji još nije zaigrao ove sezone, Marija Nakića za kojeg je sezona vjerovatno završena i Stefana Đorđevića koji se povrijedio protiv “crveno-bijelih”.

Najbolji kod domaćina bio je Voler sa 25 poena, pratio ga je Dešon Stivens sa 11 dok je kod španskog tima Rosa ubacio 17 poena, prenosi Glas Srpske.

Srpski član Predsjedništva BiH Milorad Dodik bodrio je danas ekipu Igokee koja u 3. kolu FIBA Lige šampiona igrala protiv španskog tima Bilbao.

– Rijetke slobodne trenutke volim da provedem bodreći Igokeu – napisao je Dodik na Tviter profilu.

Oznake: KK Igokea