Sport 04.01.2022.

FIBA LIGA ŠAMPIONA: Igokea savladala Ostende, neophodna još jedna pobjeda za plasman u Top 16

Košarkaše Igokee još samo jedna pobjeda dijeli do plasmana u Top 16 fazu FIBA Lige šampiona!

Igokea je pobijedila Ostende sa 87:72 u prvoj utakmici doigravanja, a plasman u Top 16 fazu obezbijediće ekipa koja prva dođe do dvije pobjede u seriji, prenosi Srpskainfo.

Poslije deset minuta igre Igokea je imala prednost, vodio je tim iz Laktaša sa 23:22, a onda je mnogo bolje ušao u drugu četvrtinu.

Drugu dionicu Voler otvara trojkom za plus četiri 26:22, a onda je tri poena dodao i Džejms za plus sedam, naveću prednost na utakmici do tog trenutka. Nisu ni gosti bili bez odgovora, Ostende je serijom 9:0 prvo izjednačio, a potom i došao do vođstva 31:29.

Prekinuo je Fundić ovu seriju (31:31). Do poluvremena je viđena rezultatska klackalica, prvo je Igokea povela sa 35:31, pa su Aleksandrovčani imali i prednost 37:33, ali je Ostende onda poveo sa 40:37, a na poluvrijeme su gosti otišli sa tri poena viška (42:39).

Igokea je u prvom poluvremenu pogodila pet trojki iz 15 pokušaja, dok je gostujući tim imao skor 9-4.

Na polovini treće dionice Igokea je imala tri poena viška 52:49, održavala je prednost, a poslije trojke Jošila Aleksandrovčani su na 2,55 minuta do kraja došli na plus 9 (62:53). Jošilo na 1,20 do kraja četvrtinr, novom vezanom trojkom prvi put Igokei donio dvocifrenu prednost.

Uzvratio je trojkom Vurst, ali je Jošilo nezaustavljiv, pogađa treću trojku za redom, na koju takođe sa tri poena uzvraća Žile. Ova dionica je tako završena sa pet uzastopnih trojki na obje strane, a Igokea je u poslednjih deset minuta ušla sa prednošču od devet poena (68:59).

Sa malim brojem poena, svega tri za tri minuta na obje strane otvorena je poslednja četvrtina, da bi potom Randolf sa poenima uz dodatno slobodno bacanje Ostende približio na šest poena (70:64). U ranoj fazi odlučujuće četvrtine, već nakon tri i po minuta Igokea je izašla iz bonusa što jeste bilo opterećenje za Aleksandrovčane jer su do kraja sa svakim faulom slali goste na liniju bacanja.

Starks je vratio Igokeu na plus osam, a sa ovom prednošću Igokea je ušla u poslednjih pet minuta. Uspjeli su Aleksandrovčani da iskontrolišu meč, igrali su duže napade. Kada je Starks na tri minuta do kraja blokirao Randolfa, a Radanov u kontri pogodio za plus 15 bilo je jasno da će Igokea doći do pobjede.

U narednom napadu blokadu je upisao i Tanaković za velike ovacije sa tribina, a nevjerovatnu seriju blokada nastavio je i Jošilo.

Najefikasniji na utakmici bio je Igokein Nikola Tanaković 21 poenom, 13 su dodali Jošilo i Robinson dok je Ostende predvodio Randolf sa 15 poena.

Oznake: Igokea