Sport 02.05.2019.

FINALE KUPA BIH: Rukometaši Borca savladali Izviđač u Ljubuškom

ČITANJE: 1 minuta

Rukometaši banjalučkog Borca su pobijedili Izviđač u Ljubuškom, u prvoj utakmici finala Kupa BiH, rezultatom 23:22.

Borac je u neizvjesnoj završnici izvukao pobjedu na gostujućem terenu kod snažnog rivala, koji je ove sezone nastupao u regionalnoj SEHA ligi, pa je ovo bio prvi susret dva tima ove sezone.

“Crveno-plavi” su na poluvremenu imali minus od dva gola, a na početku drugog poluvremena se razlika popela i na pet. Ipak, sjajnim završetkom i serijom 5:1, Borac je došao do pobjede.

Kod Borca su najbolji bili Bojan Rađenović i Milan Dakić sa po šest golova. U redovima Izviđača, Domagoj Alilović i Nikola Džono su postigli po četiri gola.

RK Borac, koji brani titulu u Kupu BiH, moraće da potvrdi svoj trijumf u revanš utakmici koja je na rasporedu 8. maja, u Univerzitetskoj sportskoj dvorani u Banjaluci.