Sport 04.05.2022.

FINALE LIGE BIH: Košarkašice Orlova poražene od Plej ofa u trećoj utakmici

Košarkašice Plej ofa su u trećoj utakmici finala Lige BiH savladale u Banjaluci ekipu Orlova rezultatom 77:70. Najefikasnija kod pobjednika bila je Samanta Rosko sa 24 poena, dok se na drugoj strani istakla Vladinka Erak sa 26 poena i 13 skokova.

Gošće iz Sarajeva su tako uspjele da naprave ”brejk” u Banjaluci, te će u narednom meču pred svojim navijačima u ”Skenderiji” imati priliku da postanu šampionke Lige Bosne i Hercegovine.

Nakon bolje prve četvrtine košarkašica Plej ofa, u nastavku je uslijedila mnogo bolja igra Orlova koje su trećeg kvartala kontrolisali meč, a onda je uslijedila mnogo bolja igra gošći iz Sarajeva, koje su u samom finišu fantastičnom serijom od 10:0 obezbijedile i definitivnu pobjedu.

Utakmicu je za domaći tim otvorila Tamara Rajić, da bi u narednom napadu s druge strane odgovorila Nikolina Džebo šutem za dva, a zatim i za tri poena (5:2). Bolja igra gošća iz Sarajeva je uslijedila i u nastavku, a pred kraj prvog kvartala su poenima Samante Rosko došli i na +7 (19:12). Ipak, odgovorile su i domaće, pa su preko Marine Ristić i Anđele Šipke prišli na -2, dok je konačnih 21:17 postavila Džejmi Čeri.

Međutim, raspucale su se košarkašice Orlova u drugoj četvrtini preko vrlo raspoloženih Vladinke Erak i Marine Ristić, te su i uz veoma dobru odbranu na veliku pauzu na poluvremenu otišle sa viškom od 10 poena (41:31). Ali, gošće iz Sarajeva već na početku treće četvrtine prilaze na -3 (43:40) nakon serije od 7:0 i tada se moglo naslutiti da će ovaj susret biti vrlo dramatičan.

Orlovi su imali +4 (57:53) pred posljednjih deset minuta, ali su u četvrtoj četvrtini u potpunosti podbacili, a Plej of je fantastičnom igrom u finišu meča u potpunosti preokrenuo meč trojkom Džejmi Keri, koja je započela seriju od 10:0 za 75:68 pred posljednji minut meča. Na kraju pobjeda i ”brejk” sarajevskog tima.

Oznake: ŽKK Orlovi