Sport 23.08.2020.

FINALE LIGE ŠAMPIONA: Bajern osvojio trofej šesti put, PSŽ i dalje bez pehara

ČITANJE: 2 minute

Fudbaleri minhenskog Bajerna su po šesti put u istoriji postali prvaci Evrope pošto su u finalu Lige šampiona minimalnim rezultatom (1:0) savladali ekipu Pari Sen Žermena.

Jedini gol na meču postigao je Kingsli Koman u 59. minutu, momak koji je deceniju kao dečak proveo u francuskoj ekipi.

Obe ekipe su imale veliki broj šansi tokom utakmice, utisak je da trebalo da “padne” i više golova na stadionu “Luž” u Lisabonu, ali su i čuvari mreža, Manuel Nojer i Kejlor Navas bili na visini zadatka.

Ruku na srce, ni napadači se nisu istakli, posebno Kilijan Mbape, Nejmar i Anhel Di Marija sa jedne strane, te Robert Levandovski sa druge, iako je pogodio stativu, piše nova.rs.

Nesvakidašnja završnica elitnog evropskog klupskog takmičenja dobila je svoju kulminaciju duelom ekipa koje su na najbolji način iskoristile aktuelne okolnosti. Sa tim u vezi je i podatak da je Bajern bez poraza osvojio titulu osvajača Lige šampiona, što je jedinstveni primer u ovom takmičenju.

Statistika kaže da je Bajern imao veći deo vremena loptu u svom posedu i tendencija da tako bude viđena je već na startu meča.

Tim trenera Hansija Flika je dominirao tokom uvodnih minuta, ali u prvih 20. nije uspeo da ostvari nijedan kontakt s loptom u kaznenom prostoru protivnika.

Delovala je odbrana Pari Sen Žermena veoma solidno u tom periodu, kao uostalom i tokom cele utakmice, ali je nemački tim sastavljen od takvih majstora kojima ne treba mnogo mesta da bi stvorili šansu.

Dok je nemački tim “pleo mrežu”, sastav trenera Tomasa Tuhela se uzdao u brzinu Nejmara i Kilijana Mbapea, posle čega je i stvorena velika prilika u 19. minutu.

Tada je Nejmar praktično savladao Nojera, ali je golman njegovih kvaliteta uspeo da ukroti loptu koja mu je prošla kroz noge i otkloni opasnost.

Kompletna završnica Lige šampiona je odigrana u Portugalu, a nemačka i francuska ekipa su na putu do meča koji odlučuje o šampionu eliminisale timove Liona i Lajpciga.

Oba polufinalna meča su završena rezultatom 3:0.

Nešto teži put do finala imao je Bajern koji je morao da eliminiše najpre Čelsi, potom Barselonu pa Lion, dok je PSŽ za protivnike imao Dortmund, Atalantu i na kraju Lajpcig.