Sport 13.05.2018.

FINALE PLEJ OFA Igokea poražena od Zrinjskog

ČITANJE: 2 minute

Košarkaši Igokee po treći put ove sezone su poraženi od Zrinjskog, ovog puta u prvom meču finalne serije plej-ofa (67:73).

“Plemići” su, pomalo neočekivano, u Ligi za prvaka dva puta na pleća bacili branioca titule, te time osigurali prednost domaćeg terena u završnici. Nju su večeras maksimalno iskoristili, poslavši jasnu poruku da su “nanišali” trofej.

Mostarci su pred finale montirali dodatnu tribinu u dvorani “Bijeli brijeg”, pa je prvu bitku za titulu moglo da prati 1 600 gledalaca. Oni su dvoranu napustili i više nego zadovoljni, iako je njihov tim u većem dijelu susreta bio u “minusu”.

Aleksandrovčani su bolje otvorili utakmicu, te su relativno lako stekli prednost 16:7. Pa ipak, do kraja prvog kvartala nisu poentirali, što je domaćin iskoristio da priđe na 14:16. Taj rezultat je pisao na semaforu na prvom predahu.

Zrinjski je pozitivnu seriju nastavio i na startu drugog perioda. Kompletirao je niz 14:0, za vođstvo 21:16. Trener gostiju Žarko Milaković je bio primoran da zovne tajm-aut, koji je urodio plodom. Jer, njegovi izabranici su do poluvremena opet zagospodarili parketom i na veliki odmor otišli sa “plus tri ” (39:36).

Treća dionica protekla je u izjednačenoj igri, a na kraju iste rezultat je glasio 55:55, što je nagovjestilo dramu u finišu. No, ona je izostala. Nakon što su “igosi” poveli 61:59, “plemići” su serijom 6:0 preuzeli vođstvo i više ga nisu ispuštali.

Do pobjede ih je predvodio Marko Ramljak sa 19 poena, Luka Igrutinović je dodao 14, a Sven Smajlagić 11 koševa. Kod poraženih, Robert Rikić i Dominik Artis su postigli po 14 pogodaka.

Timovi su u gotovo svim statističkim kategorijama bili izjednačeni, osim u jednoj – poenima igrača sa klupe. Mostarci su tu odnijeli prevagu učinkom 35:13, što jasno pokazuje da će Igokeini “rezervisti” u nastavku serije morati više da “povuku”. Prilika za to je već u srijedu, u Laktašima.