Sport 10.05.2018.

FINALE PLEJ-OFA PRVE LIGE RS Borac poražen, Bratunac se plasirao u Premijer ligu BiH

Košarkaši Bratunca plasirali su se u Premijer ligu Bosne i Hercegovine pošto su večeras u četvrtoj utakmici finalne serije plej-ofa šampionata Republike Srpske pobijedili banjalučki Borac rezultatom 67:52.

Od samog početka Bratunac je nametnuo svoj ritam igre i već nakon deset minuta domaći tim je imao prednost od pet poena viška 16:11, da bi do poluvremena ova prednost porasla do plus 11 (29:18).

Već tada je bilo jasno da je Bratunac novi šampion Republike Srpske, a finalna serija protiv banjalučkog kluba okončana je rezultatom 3:1 u pobjedama.

Najefikasniji igrač večerašnje utakmice bio je košarkaš Bratunca Nebojša Erkić sa 23 poena.