Sport 24.05.2022.

FINALE: Rukometašicama Borca Kup Srpske, savladale Knežopoljku

Rukometašice Borca osvojile su Kup Republike Srpske. Banjalučanke su u finalu savladale Knežopoljku iz Kozarske Dubice 25:17.

Treći put uzastopno a sedmi put u istoriji kluba, rukometašice Borca pobjednice su Kupa Republike Srpske.

Crveno-plave su u finalu završnog turnira u Banjaluci, savladale Knežopoljku sa 25:17. Borac je ranije, tokom dana, u polufinalu savladao Leotar 39:21, i tako sa dvije ubjedljivije pobjede, ovo sezonu ipak završio sa trofejom u rukama. U finalu protiv Dubičanki, Borac je vodio tokom cijelog susreta, na poluvremenu je bilo 14:10. Drugih 30 minuta počelo je serijom Borca 4:0, za plus osam (18:10) dvadesetak minuta prije kraja, pa je već tad postalo jasno da će Borac ponovo osvojti Kup.

Najviše golova, šest, u domaćem sastavu postigla je Božana Ćutković, dok je prvo ime u gostujućem sastavu bila Јovana Danilović sa pet.

Isidora Kršić i Dragana Vukosavljević iz Borca, proglašene su za najboljeg igrača, odnosno golmana turnira. Lara Stanić iz Knežopoljke, sa 15 golova, najbolji je strijelac turnira.

Za trijumf u Kup Republike Srpske, Borčevim rukometašicama pripala je i novčana nagrada od tri hiljada maraka, a finalisti Knežopoljki – dvije hiljade maraka, prenosi RTRS.

Oznake: ŽRK Borac