Sport 09.02.2023.

FINIŠ PRIPREMA U ANTALIJI: Borac remizirao sa moskovskom Rodinom, pa savladao letonsku Audu

Mladi tim Borca je odigrao neriješeno 1:1 protiv drugog tima moskovske Rodine.

U ovom meču trener Vinko Marinović je pružio šansu pretežno mladim igračima koji dosad nisu imali preveliku minutažu na pripremana da odmjere snage protiv ruskog tima.

Meč su počeli: Pavlović, Dojčinović, Milojević, Šušić, Popara, Blagaić, Bosnić, Bogdanić, Marčetić.

Rusi su poveli u četvrtoj minuti. Napadač Nikita Goldbin je bio najsnalažljiviji u šesnaestercu gdje je odbijenu loptu poslao u mrežu. Bili su Moskovljani bolji i u nastavku meča, ali je Borac došao do izjednačenja u 68. minuti. Nakon ubacivanja Blagaića, golman Hamhoev je loše intervenisao, ispala mu je lopta i to je kaznio Đorđe Milojević. Do kraja se rezultat nije mijenjao.

Rasplet u 90. minuti

Fudbaleri Borca slavili su posljednjoj pripremnoj utakmici u Antaliji.

Nakon što je podmlađeni tim Borca jutros izborio remi sa ruskom Rodinom (1:1), prvotimci banjalučkog kluba odigrali su danas još jednu utakmicu. Protivnik je bila letonska Auda, a Banjalučani su slavili sa 2:1. Golove za crveno-plave postigli su Darko Lazić i Alen Jurilj.

Crveno-plavi su poveli već u šestom minutu. Nakon centaršuta Nikole Ninkovića iz slobodnog udarca, loptu je u mrežu Letonaca pospremio Darko Lazić.

Ipak, do poluvremena Auda je uspjela stići do izjednačenja pa se na pauzu otišlo rezultatom 1:1.

Rezultat se nije mijenjao sve do 90. minuta, kada je Alen Jurilj fenomenalnim udarcem savladao golmana Aude i postavio konačnih 2:1, prenosi mondo.ba.

Oznake: FK Borac