Sport 25.07.2016.

FK Krupa remizirala na premijeri

Fudbaleri Krupe remizirali su na otvaranju nove sezone u Premijer ligi BiH, i to, pred svojim navijačima u okršaju sa ekipom Mladost Doboj Kakanj (1:1).

Pred blizu dvije hiljade gledalaca gosti su poveli u 50. minutu preko Sinana Ramovića. Izjednačenje je uslijedio u 71. minuti. U kazenom prostoru Aldin Šišić je s leđa povukao Slobodana Milanovića pa je arbitar Vladimir Bjelica pokazao na penal kojeg je u pogodak pretvorio Elvir Koljić.

Mogao je tim iz Krupe na Vrbasu do cijelog plijena, ali je minutu prije kraja udarac Slobodana Milanovića ispred same gol-linije uspio da zaustavi „rezervista“ Faruk Gačan.

U preostalim odigranim utakmicama prvog kola postignuti su sljedeći rezultati: Čelik – Metalleghe 1:3, Sloboda – Olimpik 3:0 i Željezničar – Sarajevo 1:1. U toku su susreti: Široki Brijeg – Vitez i Zrinjski – Radnik.