Sport 28.01.2016.

(FOTO) Novak u finalu Australian opena !

ČITANJE: 4 minute
djokovic

Meč između Novaka Đokovića i Rodžera Federera u polufinalu Australijan Opena završen je  pobjedom Đokovića rezultatom 6:1, 6:2, 3:6, 6:3.

Novak je sjajno otvorio meč, osvojivši gem na svoj servis bez izgubljenog poena. Problemi sa prvim servisom Federera i Đoković stiže do dvije brejk lopte. Švajcarac izbacuje loptu u aut za vođstvo prvog reketa svijeta 2:0.

Nije se mnogo toga promjenilo ni u narednom gemu, Federer je nizao greške, do sada je osvojo samo jedan poen na servis Đokovića (3:0). Smanjuje rezultat u nastavku, poslije gema bez izgubljenog poena.

Novim greškama, Švajcarac je pomogao srpskom teniseru da stigne do 40:0, sa dva kvalitetna poena smanjuje rezultat, ali Novak čuva brejk prednosti (4:1).

Nikako Federer nije uspjevao da uhvati ritam, jedini poen na svoj servis u sedmom gemu osvojio je smečom, poslije pokušaja Đokovića da ga lobuje iz teške pozicije. Novak je servirao za prvi set, sve mu je išlo od ruke, a poslije duge razmjene udaraca, do vođstva stiže poslije samo 22 minuta igre.

federer

Na početku drugog seta, Federer nije dopustio Novaku da mu oduzme servis. Dva as udarca olakšala su srpskom teniseru da osvoji prvi gem u drugom setu. Poslije prvog gema činilo se da ćemo gledati nešto bolje izdanje Federera, međutim Novak sjajno riternira na servis protivnika i bez izgubljenog poena pravi brejk (2:1).

djokovic

Nezaustavljivi Novak potvrdio je oduzet servis u nastavku, a zatim sjajnom igrom došao do novog brejka (4:1). On je imao rešenje za svaki pokušaj Federera da ga ugrozi, ali sada mora da servira za ostanak u setu. Konačno jedan neizvjestan gem, Rodžeru su uspjela dva izlaska na mrežu, Novak propušta dvije set lopte, pa iz ove situacije Federer izlazi kao pobjednik. Srpski teniser ima priliku da do 2:0 u setovima stigne na svoj servis.

U trećem setu Federer je malo popravio servis, pa mu je to donijelo bolju igru i u drugim segmentima. Ipak, poslije tri gema još nema brejka, pa Švajcarac vodi sa 2:1. Prvu priliku za to Novak je imao u petom gemu, Đoković nije uspeo da lobuje Federera, koji smečom po sredini poravnava na 40:40, a zatim vraća prednost (3:2).

federer 2

Prvi put na meču Federer je imao brejk loptu, duga razmena udaraca, dva izlaska Federera na mrežu, ovacije publike tokom poena, a Đoković spasio dvije brejk lopte. Jednu loptu izbacio je u aut i tako donio treću priliku Federeru da mu oduzme servis. Ipak, sada Švajcarac promašuje. Drama u ovom gemu je nastavljena, svašta je viđeno na terenu, obojica su spašavali nevjerovatne pokušaje protivnika. I četvrtu brejk priliku imao je Federer, a ovoga puta je iskoristio za 4:2.

Pun samopouzdanja Rodžer je nastavio susret, dobrim forhendima povećava na 5:2. Drama u nastavku, Đoković uspeva da osvji gem na svoj servis, da bi potom iz trećeg pokušaja Švajcarac osvoji oset sa 6:3. On je bio znatno bolji u ovom periodu igre, manje grešaka i dosta vinera (18, nasuprot 11 u prva dva seta) ostavili su ga u igri za finale.

djokovic 2

Nešto duža pauza između trećeg i četvrtog seta, zbog zatvaranja krova. Situacija na terenu izjednačena. U prvom gemu Đoković je uspio da stigne dva poena zaostatka i povede sa 1:0. Švajcarac je uzvratio as udarcem i poslije greške srpskog tenisera poravnao rezultat. Đoković je malo podigao nivo igre u odnosu na treći set, izgubio je samo jedan poen za 2:1. Federer je dobio aplauz od Đokovića na poen forhend dijagonalom (2:2). Desetim asom Đoković vraća prdnost 3:2. Još bez brejka i bez prilika za to. Đoković ljut na sebe poslije nekih poteza koje nije želio da izvede, Federer poravnava rezultat.  Potpuno drugačiji ritam igre u odnosu na prva dva seta.

Ipak, sve se promjenilo u korist Novaka Đokovića u sedmom gemu. Počeo je da igra kao u prva dva seta, nekoliko atrakvitnih poena donijeli su mu novo vođstvo. Konačno je viđen i brejk i to za Srbina. Ispustio je 30:0, ali je preokrenuo sa dva udarca u telo rivala.

Poslije skoro dva i po sata igre servirao je za pobjedu, u čemu je i uspio bez izgubljenog poena –6:3!