Sport 04.12.2022.

Francuska u četvrtfinalu Mundijala (FOTO)

ČITANJE: 1 minuta

Francuska se plasirala u četvrtfinale Svjetskog prvenstva u Kataru. Aktuelni svjetski šampion slavio je protiv Poljske rezultatom 3:1.

Golove za Francusku postigli su Olivije Žiru u 44. i Kilijan Mbape u 74. i 91. minuti.

Јedini gol za Poljsku postigao je Robert Levandovski iz penala u devetom minutu sudske nadoknade, prenosi RTRS.

Mbape se nalazi na prvom mjestu na listi strijelaca ovogodišnjeg Mundijala sa pet golova. Golman Francuske Ugo Loris izjednačio je večeras rekord od 142 nastupa za “trikolore”. On se izjednačio sa Lilijanom Tiramom, koji je odigrao 142 meča za Francusku.

Francuska će u četvrtfinalu SP igrati sa pobjednikom duela Engleska-Senegal, koji je na programu večeras od 20.00 časova.

Oznake: SP Katar 2022