Sport 09.10.2016.

Fudbaleri Borca iz Austrije upisali prvu pobjedu

Fudbaleri Borca su u šestom kolu druge klase A savladali FK Makedonija sa velikih 1:7. Pobjednik se već znao u prvom poluvremenu gdje je Borac vodio čak 0:6.

Nakon lošijih rezultata u predhodnim utakmicama igrači Borca su konačno u formi. Već u 17. minutu Branko Saganović daje go. Nakon dva minuta Darko Kojić povećava prednost na 0:2 . Isti igrač je pogodio i u 29. minutu igre za 0:3 . Domaćinu nije preostajalo ništa drugo već da se brani po desnoj strani, međutim u 40. minutu Boris Bogićević postize svoj prvi go za 0:4 .

Kojićeva dobra igra krunisana je i u 40 minutu het trikom za već veliku prednost gostiju. Minut kasnije Borac nije stajao, a odbrambeni igrač Makedonije Danijel Antunovic šalje loptu u svoju mrežu.

Glavni sudija utakmice Bernd Steiner poslao je igrače na zasluženu pauzu.
U drugom poluvremenu domaći su krenuli ofanzivnije ali uslijedila je kontra u 50. minutu. Preko Bogićevića po desnom krilu Darko Kojić odlično je ispratio i poslao loptu po četvrti put iza golmana Aleksandra Angelskog za rezultat 0:7.

Fudbaleri Borca zasluženo su odnijeli sav plijen sa stadiona Wienerberg i već se okreću sljedećem izazovu kada im dolazi Dynamo Meidling.

FV Makedonien : FK Borac Vienna 1:7 (0:6)
Za Borac su igrali: Slobodan Vasiljević , Nikola Kostić , Milan Matić, Aleksandar Stojčić, Gabriel Zebić , Erik Stanisavljev , Dragan Džakula , David Stojčić (od 62.minuta Goran Subić ), Boris Bogićević, Darko Kojić, Branko Saganović.