Sport 29.11.2022.

Fudbaleri turskog kluba na Grbavici u majicama sa likom Alije Izetbegovića

ČITANJE: 2 minute

Nogometaši Konyaspora su u posebnim majicama istrčali na teren stadiona Grbavica gdje su igrali prijateljsku utakmicu protiv Željezničara.

Naime, igrači Konyaspora su tom prilikom imali majice na kojima je bio lik prvog predsjednika Predsjedništva Bosne i Hercegovine Alija Izetbegović.

Igrači turskog kluba su prilikom izlaska na teren dobili velike aplauze, a posebno Amir Hadžiahmetović i Ibrahim Šehić koji su svojevremeno nosili dres Plavih.

“Turski superligaš je ovim potezom jasno iskazao poštovanje prema BiH, budući da je uz lik Izetbegovića bila i zastava Bosne i Hercegovine”, navodi Klix.

Podsjetimo, Konyaspor je prošlu sezonu završio kao trećeplasirani u Superligi Turske pa s punim pravom možemo reći da je Željezničar na Grbavicu doveo respektabilnog protivnika.

Pored aktuelnih Šehića i Hadžiahmetovića, dres Konyaspora je s uspjehom nosio i Riad Bajić, još jedan bivši igrač Plavih.

Nogometaši Željezničara su u okviru prijateljske utakmice poraženi od Konyaspora rezultatom 2:1.

U sedmoj minuti bila je velika šansa za Konyu, Oguz je šutirao u skoro prazan gol, ali se maestralnom paradom ukazao Muftić i izbio u korner. Nakon kornera su gosti poveli. Glavom sa druge stative pogodio je Ikpeazu. Santos u devetoj minuti sjajno prošao, došao do gola Konye, ali je šutirao preko gola.
U 11. minuti je bilo 0:2, a na asistenciju Hadžiahmetovića pogodio je Pavičić. Plavi su smanjili u 21. minuti, Malić je ubacio, Hajdarević se odlično ubacio i na kraju zatresao mrežu gostiju.

Hodžić u 30. minuti izbacuje Mekića u šansu, veznjak izlazi pred gol Konye, šutira, ali Šehić sjajno brani. Mekić u 36. minuti gura za Santosa koji u završnici iskosa šutira, lopta ide malo pored gola. Na poluvrijeme se otišlo sa 1:2.

Dikmen u 49. minuti pogađa prečku Željinog gola nakon udarca s 20 metara. Mehmet u 83. minuti izlazi pred Željin gol, šutira, a Bender brani. Hodžić je u 89. minuti šutirao pored gola gostiju pa promjene rezultat više nije bilo.

Vrijedi istaći da su treneri dali šansu svim nogometašima, a posebne ovacije su dobili Ibrahim Šehić i Amir Hadžiahmetović koji su ponovo zaigrali na svojoj Grbavici, ali u dresu protivničke ekipe, prenosi Klix.