Galatasaraj dobio pozivnicu za NBA Evropa
Foto: FIBA
Tehnički direktor Galatasaraja Dursun Ozbek potvrdio je da je ovaj klub dobio pozivnicu da igra u NBA Evropa.
“Dobili smo pozivnicu za NBA Evropa. Prošlog mjeseca bili smo u Ženevi na poziv FIBA”, rekao je Ozbek, a prenosi Eurohups.
“Oni žele da Galatasaraj bude dio ove lige. Još uvijek nije sve završeno, ali mi smo dobili pozivnicu od organizatora. Obavještavaćemo javnost o svakom daljem koraku”, pojasnio je Ozbek.
Ove nedjelje je održan još jedan sastanak između FIBA, Evrolige i NBA u Ženevi, a u posleednjih mjesec dana stižu sve brojnije vijesti o novom takmičenju.
Eurohups je u četvrtak čak objavio i informaciju da bi novo takmičenje moglo da počne već od 2027. godine, da će imati 16 timova od kojih će 12 imati dugoročne ugovore, dok će četiri mjesta biti otvorena za kvalifikacije.
Nove sastanke NBA planira za sljedeću nedelju u Londonu kada bi trebalo da se sastanu sa potencijalnim investitorima i partnerima.
Oznake: Galatasaraj