Sport 15.02.2020.

GENERALNA PROBA: Borac poražen u Zenici 1:0

Borac je poražen u generalnoj probi pred nastavak takmičenja u prvenstvu Bosne i Hercegovine. Čelik je slavio na svom terenu 1:0.

Banjalučani su prvi zaprijetili u 20. minuti, kada je Goran Zakarić ubacio, a Marko Jovanović šutirao a na pravom mjestu našao se Bojan Pavlović te odbranio njegov udarac.

Goran Zakarić je u finišu prvog dijela nakon solo prodora odlično šutirao a Pavlović se opet istakao uspješnom intervencijom.

Pred kraj prvog poluvremena domaćin je došao do prednosti. Nakon kornera šutirao je Vrhovac, a odbijenu loptu Topču je poslao u mrežu.

U nastavaku zenički tim je bio nešto konkrentniji, međutim rezultatskih promjena nije bilo. U 74. minuti veliku šansu je imao Grahovac, da bi u finišu priliku za izjednačenje propustio Srđan Vujaklija.

Borac je meč počeo u sastavu: Kutić, Dujaković, Volkov, Jovanović, Janičić, Danilović, Bosančić, Zakarić, Vranješ, Mirić, Kajkut. U nastvaku su šansu dobili ostali igrači.

Krunić: Meč sa Čelikom riješio nedoumice oko sastava

Trener Branislav Krunić ističe da je ovaj meč bio odličan za Borac, jer je rival igrao maksimalno u želji da napravi odličnu uvertiru za drugi dio sezone u kojem ga očekuje borba za opstanak.

-Mislim da je provjera u potpunosti uspjela. Čelik je bio odličan rival, željeli su da se dokažu pred svojom publikom i od starta su igrali kao za bodove, pravi takmičarski meč. Ima mnogo stvari kojima mogu da budem zadovoljan posebno u prvom dijelu kada smo kroz pas igru stvorili nekoliko dobrih šansi. Nažalost nismo ih iskoristili a protivnik je u finišu kaznio našu grešku. Bila je zaista prava utakmica, puno navijača i odlična provjera za nas- istakao je Krunić.

Trener je i na ovoj utakmici pružio šansu svim igračima.

– Provjera je bila dobra i sa te strane što sam riješio i određene dileme koje sam imao oko sastava. Ovaj meč mi je riješio te nedoumice tako da sam već stekao sliku oko početne postave za Široki Brijeg- dodao je Krunić