Sport 07.12.2021.

GRADSKI DERBI: OSTK “Spin” pobijedio STK “Banjaluka”

U 11. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine u stonom tenisu banjalučka publika je juče imala priliku da uživa u odličnom meču izmedju dva gradska rivala, u kojem je OSTK “Spin” nakon pet sati borbe savladao STK “Banja Luka”.

Prvi meč u ulozi prvog igrača, Dario Pejić iz “Spina” odlično otvara meč, i pobjedom od 3:0 protiv Pavla Puzigaće iz “Banjaluke” opravdava ulogu favorita, te svoj tim dovodi u vođstvo.

U narednom meču koji je imao veliki značaj za prevagu rezultata, Siniši Marčetiću iz “Spina” polazi za rukom da taktički bolje odigra protiv kapitena “Banjaluke” Emira Mujičića, i nakon pet setova okonča meč rezultatom 3:2.

Porazom “Spina” u sljedeća dva meča, gdje je Dragan Vučić izgubio od Anesa Mujičića 1:3 i izgubljenog meča u dublu 1:3, “Banjaluka” je uspjela apsolutno da se vrati u meč i dovede u neizvjesnost nastavak borbe.

U petom meču Pejić gubi prvi set, ali pronalazi rješenje protiv E. Mujičića i pravi preokret sa dobijena naredna dva seta. Mujičić pronalazi način da suzbije nalet igrača “Spina” i velikom borbom izbori trenutak za meč loptu. Pri rezultatu 9:10, nakon tajm auta, Pejić spasava meč loptu i pravi niz naredna dva poena, te svoj klub dovodi u vođsto u ukupnom rezultatu 3:2.

Prvu priliku da pobjedom stavi pitanje pobjednika, imao je Vučić u meču protiv Puzigaće, gdje nije iskoristio pozitivan rezultat 2:1, te nakon borbe u pet setova Puzigaća uspijeva da nastavi neizvjesnost gradskih rivala.

Meč koji je ušao u peti sat, između Marčetića i A. Mujičića, uz veliku podršku sa tribina daje vjetar u leđa kapitenu “Spina” da savlada protivnika 3:1 i zadrži ovaj klub sa ekipama na samom vrhu tabele.

“Spin” nakon jesenjeg dijela prvenstva zauzima 6. poziciju na tabeli. U drugom dijelu sezone očekuje ih još uzbudljivija borba i velika šansa za playoff najvišeg ranga, saopšteno je iz ovog kluba, iz kojeg čestitaju gradskim rivalima na korektnoj borbi i odličnoj igri.