Sport 08.11.2022.

Gradski vaterpolo derbi dobio epilog, Borac službenim rezultatom pobijedio Banjaluku

Prvi banjalučki vaterpolo derbi, okršaj Borca i Banjaluke u okviru Prve B lige Srbije, dobio je epilog.

Meč prekinut sedam minuta prije kraja posljednje četvrtine, biće registrovanim službenim rezultatom za crveno-plave, objavljeno je u službenom biltenu Vaterpolo saveza Srbije,

Podsjetimo, meč je prekinut pri rezultatu 9:7 za Borac, kada su arbitri dosudili peterac za izabranike Davora Josipovića.

Tom odlukom bio je izrevoltiran trener Banjaluke Slobodan Grahovac, koji je naredio igračima da se povuku iz bazena, nakon čega je gostujući tim odlučio da napusti meč.

Arbitrima i delegatu nije preostalo ništa drugo nego da označe kraj meča, nakon čega je uslijedilo slavlje Borčevih igrača sa navijačima.

Prema pravilima, utakmica se registruje rezultatom koji je bio na snazi u trenutku predaje utakmice ukoliko je gol-razlika veća od pet pogodaka za ekipu koja nije predala utakmicu.

Ukoliko je razlika manja od pet golova u korist ekipe koja je u prednosti, rezultat se registruje službenim putem 5:0, piše mondo.ba.

Oznake: VK Borac