Sport 12.04.2024.

Grahovac vratio Borac na šampionski put

Nakon poraza od Zrinjskog (0:1) i remija protiv Veleža (1:1) fudbaleri Borca vratili su se na šampionski put.

Crveno-plavi su večeras u drugoj utakmici 26. kola Wwin lige BiH na Gradskom stadionu savladali ekipu Sloge sa 1:0. Banjalučani sada ponovo imaju plus 10 u odnosu na Zrinjski koji sutra igra derbi sa Veležom. Sloga je novim porazom napravila korak unazad u borbi za Evropu, prenose Nezavisne.

Borac je sjajno otvorio meč. U prvoj pravoj akciji su poveli. Igrala se 9. minuta kada je Blagaić uposlio kapitena Srđana Grahovca koji trese mrežu Dobojlija. Gosti su brzo mogli do poravnanja, ali Milošević je zaustavio pokušaj Redžića. Do kraja prvog dijela moglo je biti 2:0, ali ovaj put golman Sloge zaustavlja udarac Blagaića.

U drugom dijelu Sloga je zaprijetila u 54. minuti, ali Popara je bio neprecizan, baš kao i Mrkaić. Kazna je mogla doći u 62. minuti, ali Lukić propušta veliku priliku za Borac. Do kraja je Borac imao još nekoliko šansi, posebno preko Lukića, ali rezultat se nije mijenjao najviše zahvaljujući golmanu Traki. Na kraju velika tri boda za domaće.

U prvoj današnjoj utakmici Tuzla Siti je pobijedila Široki Brijeg sa 3:1.

U narednom kolu tim Vinka Marinovića gostuje na Koševu kod Sarajeva.