Sport 02.12.2022.

GRUPA H: Portugalija i Južna Koreja u osmini finala, Urugvaj i Gana eliminisani

ČITANJE: 1 minuta

Fudbalske reprezentacije Portugala i Južne Koreje plasirale su se večeras iz grupe H u osminu finala Svjetskog prvenstva u Kataru.

Portugal je još ranije obezbijedio plasman u osminu finala, a osvojio je prvo mjesto iako je večeras poražen od Južne Koreje 2:1. Urugvaj je pobijedio Ganu 2:0.

Portugal je osvojio prvo mjesto u grupi sa šest bodova, Južna Koreja i Urugvaj imaju po četiri. Međutim, Koreja je osvojila drugo mjesto pošto ima gol razliku 4:4, a Urugvaj je treći uz gol razliku 2:2. Gana je posljednja sa tri boda.

Portugal će u osmini finala igrati sa drugoplasiranom selekcijom iz grupe G u kojoj se nalaze Brazil, Srbija, Švajcarska i Kamerun. Južna Koreja će igrati sa prvoplasiranom selekcijom iz grupe G. Večeras od 20 sati će u grupi G igrati Srbija – Švajcarska i Brazil – Kamerun. Brazil je prvi na tabeli sa šest bodova, Švajcarska ima tri, a Kamerun i Srbija po jedan.

Južna Koreja je ostvarila veliki uspjeh pošto je pobijedila Portugaliju 2:1. Portugalija je povela golom Rikarda Orte u petom minutu, a izjednačio je Kim Jung-Gvon u 27. Pobjedu Južnoj Koreji donio je Hvang Hi-Čan u 91. minutu.

Urugvaj je pobijedio Ganu 2:0, ali zbog nije uspio da se plasirao u osminu finala. Gana nije iskoristila penal u 21. minutu, pošto je golman Urugvaja zaustavio udarac Andrea Ajuva. Urugvajci su za šest minuta postigli dva gola. Đorđijan de Araskaeta se upisao u strijelce u 26. i 32. minutu. Do kraja meča nije bilo promjene rezultata iako su obe selekcije propustile po nekoliko izglednih šansi.