Sport 12.12.2015.

Het-trik Vieire, ‘Grofova’ Zvezda u istoriji kluba

ČITANJE: 3 minute
crvena_zvezda
Tim Miodraga Božovića je ovim trijumfom nadmašio seriju trijumfa generacije Slavoljuba Muslina iz sezone 2001/02, koja je stala na 17 pobjeda.

Crveno-bijeli su svoju seriju započeli još devetog avgusta, savladavši Voždovac, da bi nevjerovatnu polusezonu krunisali pet mjeseci kasnije sjajnom partijom pred više od 20.000 navijača.

Protiv Radnika je blistao Ugo Vieira, koji je je het-trikom stigao do 13 pogodaka u sezoni, čime je pretekao Aleksandra Kataija, takođe stijelca i asistenta na ovom meču. Konačan rezultat susreta postavio je Slavoljub Srnić u 88. minutu.

Jedinu lošu partiju Crvena zvezda odigrala je u osmini finala Kupa Srbije, što je surovo kaznio drugoplasirani čačanski Borac nanevši timu sa Marakane jedan od najubedljivijih poraza u istoriji – 1:5.

Tokom dana već je odigrano pet mečeva, kada smo vidjeli tri pobjede gostiju, a nešto kanije i peti vezani trijumf Vojvodine. Kolo se zatvara u nedjelju, kada će uzdrmani Partizan od 13 časova gostovati Radu na Banjici.

Gosti iz Surdulice nisu imali ni najmanju šansu na našem najvećem stadionu, domaći sastav suvereno je dominirao od prvog minuta, nastavio je da napada u istom ritmu i poslije trećeg gola, da bi Slavoljub Srnić u 88. minutu ‘aktivirao petardu’.

Prethodno, Zvezda je od samog starta krenula da napada u ‘talasima’, Radnik je nekako odolevao, ali ništa gosti nisu mogli u 25. minutu.

Marko Grujić je povukao brz napad po desnom krilu, ušao iskosa u kazneni i prosledio loptu do Mičela Donalda, Holanđanin je na sličan način proigrao Uga Vieiru, a Portugalac iz klizećeg starta smjestio loptu iza Grujičića.

Samo osam minuta kasnije Portugalac je upisao svoj drugi pogodak i tako najavio laganu pobjedu svog tima. Visok presing domaćina ponovo je bio djelotvoran, pošto je Ćulum pogrešio prilikom prijema kao posljednji igrač, a Vieira sve to lijepo pratio, pokupio loptu i poslao je u dalju malu mrežicu.

Mogla je Zvezda do poluvremena i do trećeg gola, posle nove odlične asistencije Grujića, ali su defanzivci gostiju uspjeli da spasu svog golmana i spriječe Srđana Plavšića da se upiše u listu strijelaca.

Drugi dio igre počeo je velikom bakljadom duž tri tribine, a na taj način domaći navijači oprostili su se od svog stadiona do proljeća, pošto Zvezda polusezonu zatvara u srijedu gostovanjem Javoru u Ivanjici.

Nije Zvezda mijenjala način igre ni u nastavku meča, da bi Katai u 63. minutu ispravio samog sebe za pormašaj sa starta nastavka. Sevnula je kontra domaćina koju je povukao Srđan Plaviš i zatim u pravom trenutku proigrao Kataija, a jedan od najboljih igrača Crvene zvezde ove sezone, koji se vratio u tim poslije tri mčea pauze zbog povrede, lako pogodio dalji ugao gola gostiju.

Veliku priliku za 4:0, a ujedno i kompletiranje het-trika, propustio je Vieria u 52. minutu, kada je poslije divne asistencije Mičela Donalda obišao golmana Radnika, ali je umjesto prazne mreže pogodio stativu. Međutim, samo pet minuta kasnije bio je precizniji poslije solo prodora i pâsa Kataija.

Katai je odlično prošao po desnom krilu, prevario dvojicu čuvara, zatim proigrao Portugalca, a ovaj sa ivice kaznenog prostora zakucao loptu u gornji desni ugao, poslije čega su uslijedile ovacije cijelog stadiona.

Konačan rezultat susreta postavio je Slavoljub Srnić dva minuta prije isteka regularnog toka, lijepo je primirio centaršut na drugoj stativi i kroz noge poslao loptu iza leđa Grujičića. Istovremeno asistent Srđan Plavšić upisao je sedmi ‘namješten’ gol, čime je takođe postao lider Superlige.