Sport 03.12.2022.

Holandija prvi četvrtfinalista Mundijala (FOTO)

Fudbalska reprezentacija Holandije prvi je četvrtfinalista Svjetskog prvenstva u Kataru.

Holanđani su u prvoj utakmici osmine finala savladali SAD rezultatom 3:1.

Memfis Depaj doveo je “lale” u vođstvo u 11. minutu. Sjajnu akciju su kreirali Holanđani, Damfis je asistirao u prostor, a Depaj “zakucao” loptu u mrežu američkog golmana Tarnera.

Američki čuvar mreže ponovo je morao da vadi loptu iz gola u prvom minutu sudijske nadoknade prvog poluvremena. Dejli Blind je krunisao holandski napad pogotkom i postavio 2:0.

Prednost Holandije prepolovio je Rajt u 76. minutu. Pulišić je poslao loptu na peterac, a američki napadač na bizaran način uspio je da prebaci Noperta za 2:1.

Nije dugo trajala nada Amerikanaca da se možda vrate u utakmicu jer je samo pet minuta kasnije Nizozemska povisila na 3:1.

Damfris je sjajnu igru krunisao pogotkom nakon što je centrirao je Blind i sa linije peterca lako poslao loptu u mrežu Amerike te postavio konačnih 3:1 za prolaz “oranja” u četvrtfinale, prenose Nezavisne.

Holandija će u četvrtfinalu Mundijala igrati protiv pobjednika utakmice Argentina-Australija koja je na programu večeras od 20 časova.

Danas su na rasporedu prvi dueli osmine finala i Svjetsko prvenstvo u Kataru ulazi u najuzbudljiviju fazu. Čas da otvore ovu rundu imali su Holandija  i SAD.

Oznake: Holandija, SP Katar