Sport 03.10.2024.

HRABRI BORAC DO BODA: Remi sa Panatinaikosom na Gradskom stadionu

Fudbaleri Borca sjajno su započeli svoju evropsku bajku u UEFA Ligi konferencija i ostali su neporaženi protiv grčkog velikana Panatinaikosa.

Odigrao je Borac veoma hrabro utakmicu i od početka su se nadigravali sa Panatinaikosom. Čak ni rani go grčkog tima nije uplašio Borac koji nije odustao od svoje igre.

Na poluvrijeme se otišlo sa rezultatom 0-1, a već na startu drugog dijela igre Borac fantastičnim golom Despotovića dolazi do izjednačenja.

Tempo igre je opao, Borac se branio, ali na kraju i odbranio svoju mrežu za veliki bod.

Tok meča:

Krenuo je Borac u ovu utakmicu bez straha, igrači nisu ušli u meč da odbrame svoj go. U prvih sedam minuta stvorio je Borac i jednu polušansu, a parirali su grčkom velikanu.

Međutim, grčka ekipa iskusno kontrom srpskog fudbalera Filipa Đuričića dolazi do prve prave šanse i koriste ih za vođstvi 1-0 u 11. minuti. Strijelac je bio Bakasetas.

Nije se Borac predao i drže se svoje igre. Panatinaikos je nešto oprezniji i drže loptu u nogama, ali Borac pritišće.

Sjajnom akcijom preko Savića koji je proslijedio loptu do Herere, koji je centrirao u šesnaesterac, Borac dolazi do odlične šanse u 21. minuti. Lopta je otišla malo preko prečke.

Nastavio je Borac da juri rezultat, ali nisu stvorili ozbiljniju šansu. Panatinaikos je prijetio iz kontre, ali mreže su mirovale. Poluvrijeme 0-1.

Sjajno ulazi Borac u drugo poluvrijeme. Nakon centaršuta Herere, sjajno u šesnaestercu skače Despotović i donosi Borcu izjednačenje.

Dvije minute nakon gola sjajna akcija Borca, a šut Herere golman jedva vadi iz mreže. Atmosfera na stadionu je eksplodirala!

Nakon dobrog tempa u prvih 15 minuta drugog poluvremena, primjetno je bilo da je Borac fizički pao. Povukli su se na svoju polovinu, a grčki klub konstantno je napadao. Pogodili su čak i stativu, imali nekoliko dobrih šansi, ali mreža Borca ostala je mirna.

Tako je hrabri Borac osvojio prvi bod u evropskim takmičenjima.