Hrizostom: Čudotvorna ikona Presvete Bogorodice Trojeručice čuva Hilandar i Svetu Goru
Foto: SRNA
Njegovo visokopreosveštenstvo mitropolit dabrobosanski Hrizostom služio je danas Svetu arhijerejsku liturgiju u Crkvi Čudotvorne ikone Presvete Bogorodice Trojeručice u Vidrićima kod Sokoca povodom hramovne slave, kao i pomen srpskim i ruskim borcima poginulim u oslobodilačkim ratovima.
U obraćanju vjernicima mitropolit je rekao da se danas slavi uspomena na Čudotvornu ikonu Presvete Bogorodice Trojeručice Hilendarske, koja se od osmog vijeka pojavljuje kao ikona koja čini čuda.
– Presveta Bogorodica je dobra mati koja nas uvijek čuva, na svaki naš vapaj i poziv pomaže, tješi nas u nevoljama i bijedama – naveo je mitropolit Hrizostom.
Čudotvorna ikona potiče iz Damaska, a prešla je čudotvoran put kroz vijekove od Manastira Svetog Save Osvećenog, preko manastira Studenica do manastira Hilandar, gdje se do danas čuva.
Mitropolit Hrizostom je podsjetio da Čudotvorna ikona Presvete Bogrodice Trojeručice čuva manastir Hilandar i cijelu Svetu Goru, kao jedna od najpoštovanijih ikona, a smatra se i igumanijom Svete Gore.
U crkvi u Vidrićima posvećenoj Čudotvornoj ikoni Presvete Bogorodice Trojeručice nalazi se kopija ikone Presvete Bogorodice.
Nakon čina lomljenja slavskog kolača, prošla je litija oko crkve na Vidrićima i organizovan ručak za posjetioce.
Kumovi slave hrama bili su Miroslav Veselinović i Ognjen Dupljanin.
Sumnja se da je dječak koji je nestao 26. maja: Naređena obdukcija tijela nađenog u rijeci
Učionice pune problema o kojima se ćuti: Roditelji bježe od kategorizacije, djeca ispaštaju
Dobrovoljna civilna obuka: Politički projekat ili program koji mladima može donijeti disciplinu