Sport 15.04.2018.

IDE KA TITULI Izviđač slavio u Banjaluci

Izviđač je slavio u Banjaluci protiv Borca 22:19 u derbiju 20 kola i ostao je u krugu kandidata za titulu šampiona BiH.

Derbi meč je obilovao preokretima. Na startu meč sjajno je branio golman Bojan Ljubišić koji je omogućio svom timu da napravi seriju 4:0 i vodi 5:2.

Gosti su međutim nakon toga uzvratili i oni su pri rezultatu 6:3 napravili seriju 4:0 i prešli u vođstvo. Na odmor se otišlo neriješenim rezultatom 10:10

Na startu drugog dijela Izviđač je uspio da napravi seriju 5:0, a Banjalučani su deset minuta bili bez gola.

Tek je Haris Buljina iz sedmerca u 40. minuti prekinuo crni niz Borca i smanjio na 11:15. Domaći tim je nakon toga zaigrao puno kvalitetnije u odbrani i uspio je da se još jednom vrati u meč i u 53. minuti dođe u priliku da izjednači.

Pri rezultatu 17:18 Đurđević nije uspio da postigne gol, a u sljedećem naletu Dejan Unčanin je napravio prekršaj u napadu. Gosti su to iskoristili da preko Mandića dođu do pobjede.

Ljubišić je imao 13 odbrana, dok je Goran Daničić imao četiri gola. Kod gostiju mandić je imao šest golova

U drugom današnjem meču Zrinjski je savladao Slaviju 35:34.