Sport 01.04.2024.

Igokea osigurala nastup u plej-ofu ABA lige

ČITANJE: 2 minute

Gostujućom pobjedom protiv Cibone košarkaši Igokee osigurali su nastup u plej-ofu ABA lige.

Aleksandrovčani su slavili rezultatom 77:70, u 25. kolu regionalnog takmičenja, čime su vezali drugu pobjedu nakon crnog niza od pet poraza i stigli do 13. trijumfa u sezoni. Kolo prije kraja Studentskom centru i Splitu bježe dvije pobjede, s tim što su Splićani sinoć igrali svoj meč 25. runde, a podgorički “studenti” večeras od 18 časova ugostiće Crvenu zvezdu koja ima priliku da ovjeri prvo mjesto na tabeli. S druge strane zagrebački tim definitivno je ostao bez šansi da se domogne osme pozicije na tabeli, koja donosi nastup u doigravanju.

Što se tiče same utakmice u dvorani “Dražen Petrović”, ona je protekla u znaku gostiju koji su vodili tokom većeg dijela susreta, s tim da je domaćin bio u prednosti krajem prvog i početkom drugog poluvremena, a posljednji put imao egal u 23. minutu (52:52). U 38. minutu “vukovi” su prišli na “minus tri” (68:71), ali su to gosti odbranili za slavlje i plasman među osam najboljih. Da li će sa sedme ili osme pozicije krenuti u plej-of, što im za rivala može donijeti Partizan ili Crvenu zvezdu, biće poznato nakon posljednjeg kola u kojem će ugostiti Megu, koja se bori za četvrto mjesto na tabeli.

– Rekao sam u najavi utakmice da će ovo biti specifična utakmica, nije bilo lako ni nama u ovoj skraćenoj rotaciji, ali ni ekipi Cibone, koja je iz meseca u mesec u teškoj situaciji s kadrom. Oni su pre dva dana igrali utakmicu protiv Dinama i videlo se da nisu imali snage da izdrže do kraja. Nama je bilo teško da pronađemo igru, izgubili smo 20 lopti, ali na kraju smo preko individualnog kvaliteta uspeli doći do pobede i čestitam igračima. Ciboni želim da se što pre stabilizuje, izađe iz svih ovih problema koje ima i da napokon bude ono što treba biti, a to je najbolja ekipa u Hrvatskoj – rekao je trener Igokee Vladimir Jovanović.

On je u Zagrebu mogao da računa samo na deset igrača, s tim što Ognjen Radošić nije ulazio u igru. Njegovu ekipu do pobjede su predvodili Mario Nakić sa 16 poena, dok su po 13 dodali Kosta Kondić i Marko Jošilo, a deset je ubacio Dragan Milosavljević. Za domaćina Aleksandar Aranitović je ubacio 21 poen, prenosi Glas Srpske.

Oznake: KK Igokea