Sport 15.01.2017.

Igokea poražena u Podgorici

Košarkaši Igokee zabilježili su deveti poraz u ABA ligi. Izgubili su u Podgorici od Budućnosti 75:60.

Igokea, koja je nastupila bez Albijanića, loše je otvorila utakmicu protiv Budućnosti.

Prve poene postigla je tek nakon četiri i po minute preko Rikića i u takvom ritmu odigrala je gotovo cijeli meč.

Budućnost je na krilima raspoloženog Vilijamsa prvu četvrtinu dobila 26:12, a u drugom periodu stigla i do +17, 40:23.

Već tada je bilo jasno da će Igokea teško uvesti meč u neizvjesniju završnicu.

Aleksandrovčani su u nastavku nekoliko puta stizali do minus 11, ali dalje od toga nisu mogli.

Šehović je sa dvije trojke i definitivno omogućio Budućnosti uvjerljivu pobjedu koja je na kraju bila 75:60.

Vilijams sa 17 poena i 6 asistencija bio je prvo ime kod Budućnosti, a u Igokei najraspoloženiji je bio Mićović sa 15 poena.

Igokea poslije 18.kola ima po 9 pobjeda i poraza i nalazi se na šestom mjestu.

U sljedećem kolu novo veliko iskušenje za Igokeu. U Laktaše naredne subote stiže lider ABA i evroligaš Crvena zvezda.