Sport 02.04.2017.

Igokea slavila u Tuzli

ČITANJE: 1 minuta

Košarkaši Igokee zabilježili su četvrtu pobjedu u Ligi za šampiona Bosne i Hercegovine i zadržali čelnu poziciju na tabeli.

Igokea je večerasu derbiju petog kola savladala Slobodu u Tuzli rezultatom 60:74 (20:17, 8:23, 17:16, 15:18) i zadržali čelnu poziciju na tabeli.

Izabranici Dragana Bajića su loše počeli u dvorani “Mejdan” pa su Tuzlaci prvu četvrtinu riješili u svoju korist (20:17).

Međutim, u drugom kvartalu Aleksandrovčani su zaigrali mnogo angažovanije u odbrani i sveli domaćina na samo osam poena – (8:23), pa se na odmor otišlo sa “plus 12” u korist Igokee – 28:40.

Ekipa Velimira Gašića, nekadašnjeg pomoćnika Duleta Vujoševića u Partizanu, a sada vrlo vjerovatno i na klupi reprezentacije BiH, u trećem periodu je ravnopravno parirala favorizovanim gostima i ostala u “igri” za pobjedu pred odlučujućih 10 minuta – 45:56.

Ipak, “igosi” nisu dozvolili iznenađenje u posljednjoj četvrtini upisavši četvrtu “recku” za ostanak na vrhu prvenstvene tabele.

Goste iz Aleksandrovca je u Tuzli predvodio Draško Albijanić sa 15 poena, Đorđe Milošević i Džejms Robinson su ubacili po 11 koševa, a Stefan Glogovac pogodak manje.

Kod Tuzlaka najefikasniji je bio Božo Đumić sa 14 koševa.

Prvu pobjedu u tzv. “Ligi 6” upisao je sarajevski Spars. Sarajlije su na svom parketu bile bolje od “fenjeraša” Kaknja rezultatom 78:70 (22:26, 24:11, 16:14, 16:19) zahvaljujući odličnoj partiji Stefana Đorđevića, koji je upisao dabl-dabl učinak od 20 poena i 10 skokova.

U taboru ekipe iz Kaknja prvo ime utakmice bio je Vojin Svilar sa 22 koša.

LIGA 6, PETO KOLO

Spars – Kakanj 78:70
Sloboda – Igokea 60:74
Zrinjski – Bosna (u toku)

TABELA: Igokea 4-1, Zrinjski (-1) 3-1, Bosna (-1) 3-1, Sloboda 3-1, Spars 1-4, Kakanj 0-4.