Sport 05.11.2022.

Igokea u NBA ritmu slomila Budućnost (VIDEO)

Sjajan meč je odigran u Laktašima a na kraju je Igokea slavila protiv Budućnosti 103:101, nakon fantastičnih prvih 20 minuta. Od početka meča viđena je vrlo efikasna košarka, pogotovo kada je u pitanju ekipa Igokee koja je u prvom poluvremenu postigla čak 63 poena! Vodila je ekipa Dragana Bajića sa 63:56 poslije prvih 20 minuta igre.

Igokea je večeras imala previše raspoloženih igrača u napadu i kada god bi gosti priprijetili uslijedio je odgovor domaćih, prenosi Srpskainfo.

Na 50 sekundi prije kraja, Jagodić-Kuridža je smanjio na 103:101 poslije čega su na drugoj strani promašivali Jošilo i Voler, ali su Podgoričani oba puta dozvolili rivalu ofanzivne skokove. Na pet sekundi do kraja fauliran je Kendrik Rej koji je promašio oba slobodna bacanja i vratio nadu Budućnosti, ali Tre Bel-Hejns nije bio precizan u poslednjoj sekundi.

U pobjedničkoj ekipi Nikola Tanasković je bio najefikasniji sa 20 poena, Stivens je upisao 17, Voler 15.

Marko Jagodić-Kuridža je sa 20 poena bio najbolji u ekipi Budućnosti, Kaba je upisao 17, uz šest skokova, a Bel-Hejns 16 poena i šest asistencija.