Sport 07.11.2023.

JOKIĆ ZA ISTORIJU: Novi tripl-dabl za skok preko Lebrona i Kida VIDEO

Nikola Jokić se protekle noći upisao u istoriju NBA 108. tripl-dablom.

Dvostruki MVP u NBA se povrijedio na treningu pred utakmicu sa Pelikansima, ali je stisnuo zube, pojavio se u ekipi i prosto zgromio protivnika u pobjedi od 134:116.

Srpski centar je imao maestralno veče, a Denver je uspio da nadoknadi minus od 20 poena u jednom trenutku i trijumfuje ubjedljivo.

Jokić je postigao 35 poena, rekordnih u ovoj sezoni za njega, uz 14 skokova i 12 asistencija.

Bio mu je to 108. tripl-dabl učinak kojim je preskočio Lebrona Džejmsa i Džejsona Kida i sada je na četvrtom mjestu vječne liste po ovom parametru.

Da sve bude blistavije, Nikola je do tripl-dabla stigao prije kraja treće četvrtine, kada je bio na 29 poena, 13 skokova i deset asistencija.

Nju Orleans je poslije prvih 12 minuta imao koš prednosti, a onda je pojačao u drugoj i imao 20 poena viška, 41:61.

Denver je postepeno topio razliku i u trećoj četvrtini poslije dužeg vremena uspio da povede, da bi u posljednju četvrtinu ušao na plus sedam, 99:92.

U timu Nagetsa, Majkl Porter je dodao 22 poena, ruki Džulijan Stouter je upisao poen manje, dok su Koldvel-Poup i Gordon postigli po 15.

Kod Pelikansa, Džordan Houkins je bio najefikasniji sa 31 poenom, Brendon Ingram je dodao 22, a Zajon Vilijamson 20 poena, uz deset skokova i devet asistencija.