Sport 16.05.2021.

JOŠ JEDNO KOLO DO KRAJA: Borac ubjedljiv u meču sa Konjuhom, ali Izviđač bliži tituli

Rukometaši Izviđača napravili su ogroman korak ka tituli šampiona Bosne i Hercegovine nakon što su u derbiju kola savladali Slobodu na svom parketu 30:23.

Ekipa iz Ljubuškog nijednog momenta nije dozvolila gostima da opasnije zaprijete i vodili su ubjedljivo praktično kompletan meč, prenosi Srpskainfo.

Banjalučki Borac je ubjedljivo savladao Konjuh 33:26. Meč je prelomljen na kraju prvog poluvremena kao i na početku drugog dijela.

Gosti su se držali sve do 25.minuta kada su imali dva gola zaostatka (13:15) . Do odlaska na odmor Borac je napravio seriju 3:0, a slično je otvorio i drugi dio meča te stekao nedostižnu prednost. U pobjedničkom timu Savo Slavuljica je imao pet, a po četiri gola su postigli Luka Perić, Miloš Nježić, Luka Knežević i Saša Puljizović.

U posljednjem kolu Izviđač gostuje kod Krivaje u Zavidovićima, dok je Borac gost dobojske Sloge. Izviđaču je dovoljan i remi da osvoji titulu šampiona.

Oznake: RK Borac