Sport 05.09.2016.

Kadeti Borca m:tel osvojili trofej u Hrvatskoj

Kadeti Rukometnog kluba Borac m:tel (igrači rođeni 2000. godine i mlađi) pobjednici su Sedmog Memorijalnog turnira “Braća Đelekovčan” u Koprivnici.

Izabranici Mirka Mikića i Gorana Garića su u konkurenciji šest ekipa osvojili trofej pobijedivši u svim mečevima na turniru.

Borčevi kadeti su najprije u grupnoj fazi takmičenja savladali crnogorski Nikšić 13:22, a potom i domaću Koprivnicu 19:12 izborivši plasman u polufinale.

Šansu da izbore priliku da se bore za pehar, crveno-plavi su stekli trijumfom nad ekipom Rovinja (28:19), da bi u finalnom dvoboju ponovo “razmontirali” domaćina rezultatom (13:18).

Mladi član banjalučkog kluba Marko Lukić proglašen je i najboljim rukometašem turnira u Koprivnici.

Osvojenim peharom Banjalučani su dodatno uljepšali uspjeh i svojih nešto mlađih drugari, koji su igrali za “čistu peticu” na turniru u Smederevu.