Sport 03.04.2017.

Kajakaši Vrbasa medaljama otvorili novu sezonu

Kajakaši “Vrbasa” otvorili su novu sezonu prvom trkom u okviru Evrokupa, koja se vozila u Makedoniji. Na rijeci Treski, Branislav Mitrović je osvojio srebrnu medalju, dok je njegov klupski kolega Darko Savić “doveslao” do bronze.

Razlika između njih dvojica iznosila je osam stotinki. Zlatna medalja, završila je oko vrata Sretena Biljića, reprezentativca Srbije. U kajak kanu klubu Vrabas kažu da su zadovoljni nastupom svojih takmičara u Makedoniji.

“Za početak sezone ovo je odličan rezultat. Osvojili smo dvije medalje u prvoj trci Evrokupa, što nam daje dodatnu motivaciju za rad. Darko i Branislav su odlično odradili pripremni perioda, i ne sumnjam da će tokom sezone ostvariti još bolje rezultate“, rekao je Nikola Stanković, direktor Kajak kanu kluba “Vrbas m:tel”.

Naredna trka Evrokupa vozi se u Banjaluci, 22.aprila, dok je veliko finale ovog takmičenja u Češkoj republici od 20. do 24.avgusta. Šampionsku titulu u Evrokupu, brani kajakaš “Vrbasa”, Darko Savić.