Sport 12.01.2020.

KALCIT SE PROVUKAO U BANJALUCI Odbojkašicama BL Voleja samo bod

Odbojkašice BL Voleja poražene su od slovenačkog Kalcita iz Kamnika rezultatom 3:2 (29:27, 25:21, 12:25, 20:25, 15:6) ) u utakmici 11. kola Srednjoevropske lige.

Utakmica je otvorena u igri poen za poen, a BL Volej je nakon nerješenog rezultata 10:10, serijom 4:0 došao do prednosti od 14:10. Međutim, gošće su uspjele vrlo brzo da poravnaju rezultat i dođu do nerješenog rezultata 16:16. Do kraja prvog seta ekipe su se smjenjivale u vođstvu, a samo jednom, jedna ekipa je vodila sa dva razlike (19:21), a onda su gošće u završnici imale više koncentracije i dobile su prvi set sa 29:27.

Samo na početku drugog seta domaće odbojkašice imale su vođstvo (1:0, 2:1), nakon čega je tim iz Slovenije prešao u vođstvo koje je sigurno držao do kraja za pobjedu 25:21.

Treći set vođstvom je otvorila ekipa Kalcita, a onda je BL Volej napravio spektakularnu seriju od 12:0 što je Banjalučankama bilo dovoljno da lagano dobiju ovaj set sa 25:12.

Odlično je BL Volej otvorio i četvrti set, ali su se odbojkašice Kalcita uspjele vratiti u set, izjednačiti, a potom doći i do vođstva od 12:11. Ponovo su Banjalučanke, nakon rezultata 13:13, napravile seriju 4:0, odvojile se i razliku nisu ispuštale do kraja ovog seta koji su dobile sa 25:20.

Za razliku od prethodna dva seta, u kojima je BL Volej imao apsolutnu dominaciju, u petom, odlučujućem, Kalcit je od samog početka nametnuo svoj ritam igre, veoma brzo došao do prednosti od 8:2, što je, ispostavilo se na kraju, bilo nedostižno za domaći tim koji je osvojio samo jedan bod.